Asociación Empresarial de Negocios e Inversiones HISPANO - IRANÍ SPANISH - IRANIAN Association of Business & Investment انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران
Asociación Empresarial de Negocios e Inversiones HISPANO - IRANÍSPANISH - IRANIAN Association of Business & Investmentانجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران

اخبار

 

 

مادرید- ایرنا- «رضا پناهی راد» رئیس انجمن شرکت های تجاری و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران (ایبر ایران) گفت: شرکت های خارجی‌ برای اینکه بتوانند در ایران سرمایه گذاری کنند، نیاز به اطلاع رسانی درست درباره شرایط کشوررمان دارند

 

همایش بازار ایران و فرصتهای تجارت و سرمایه گذاری برای شرکتهای منطقه آندالوسیا اسپانیا با حضور سفیر ایران در اسپانیا جناب آقای محمد حسن فدایی فرد و رضا پناهی راد رئیس ایبرایران همایش " بازار ایران و فرصتهای تجارت و سرمایه گذاری برای شرکتهای آندالوسیا - اسپانیا " با حضور سفیرمحترم ایران در اسپانیا

 

 

 سِوییا - اسپانیا ، 26 اکتبر 2016 

 

همایش " بازار ایران و فرصتهای تجارت و سرمایه گذاری برای شرکتهای  آندالوسیا "

 

 

این همایش با حضور جناب آقای " محمد حسن فدایی فرد " سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا ،  جناب آقای " پیرپیران " رایزن اقتصادی سفارت ایران ،  آقای " رامیرِز دِ آرِیانو " وزیر منطقه ای و نماینده وزارت اقتصاد اسپانیا در آندالوسیا ،  آقای " رضا پناهی راد " رئیس ایبرایران- انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران ،  خانم " ماریا خوسه هِرناندو " از  شرکت بیمه " سِسسِ "  و همچنین جمعی از شرکتهای ۸ استان منطقه آندالوسیا اسپانیا در شهرسِوییا برگزار شد.

 

هدف از برگزاری این همایش معرفی فرصتهای تجارت و سرمایه گذاری، مطالعه بازار ایران ، قوانین تجارت و حمایتهای دولتی از سرمایه گذاران خارجی در ایران بود.


آندالوسیا ( Comunidad de Andalucía ) منطقه ای از اسپانیا در جنوب با ۸ استان " مالاگا Málaga ، آلمریا Almería، کادیز Cádiz ، کُردُبا  Cordoba، گرانادا Granada، هوئِلبا Huelva،  خائن Jaén  و به مرکزیت و پایتختی شهر سوییا ( Sevilla ) است. جمعیت آندالوسیا بالغ بر ۸ میلیون و چهارصد هزار نفر و یکی از قطبهای مهم اقتصادی اسپانیا در زمینه های مختلف از قبیل کشاورزی، توریسم، صنعت، انرژی های تجدید پذیر ، تکنولوژی، حمل و نقل میباشد.

 

جناب آقای " محمد حسن فدایی فرد " سفیر جمهوری اسلامی ایران در این همایش از ظرفیت و توانایی های ایران در بخشهای مختلف اقتصادی و همچنین شرایط کنونی کشور در عرصه بین الملل پس از توافقنامه هسته ای سخنرانی کردند.

ایشان در طول صحبتهای خود به قوانین حمایتی و ضمانتهای دولت برای سرمایه گذاران خارجی اشاره و تشویق به حضور شرکتها در بازار ایران نمودند. 

 

" رامیرِز دِ آرِبانو " نماینده وزارت اقتصاد اسپانیا در آندالوسیا نیز از توانایی های پیشرفته شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذار در بخشهای مختلف سخن گفتند. همچنین در سخنان خود اظهار کردند: اسپانیا نباید برای صادرات وابسته به اروپا باشد و ایران میتواند مقصد خوب و مناسبی برای صادرات و سرمایه گذاری برای شرکتهای آندالوز هدف قرار گیرد.

 

" رضا پناهی راد " رئیس ایبرایران - انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران،  به معرفی فرصتهای مهم اقتصادی و سرمایه گذاری در بازار ایران از جمله : نفت و گاز و پتروشیمی، انرژی های تجدید پذیر، کشاورزی، اتومبیل، صنعت دارو و سلامت، حمل و نقل، سرمایه گذاری در تصفیه خانه ها و آب شیرین کن و توریسم پرداختند و همچنین توضیحاتی در مورد اقتصاد ایران، قوانین تجارت ، بانکها، راهکارهای تجارت با ایران و نیز قانون حمایت و تشویق سرمایه گذار خارجی (( FIPPA ))  ارائه دادند.

 

در پایان این همایش ، خانم " ماریا خوسه هِرناندو" رئیس بخش ارزیابی ریسک درشرکت " سِسسِ CESCE " یکی از شرکتهای  بیمه اسپانیا از سالها تجربه کار مفید و مثبت با ایران و پرداخت های به موقع شرکتهای ایرانی طرف قرارداد حتی در زمان تحریم سخنانی ایراد کردند و افزودند: ایران یکی از مهمترین کشورهای مورد اعتماد است که در لیست کاری آنها قرار گرفته است. 

 

حضور ایبرایران، انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران به همراه شرکتهای اسپانیایی در اصفهان

27 آذر 1394،  اصفهان

 

بازدید شرکت سرمایه گذاربین المللی AGC اسپانیا از ایران :

 

 

تجارت محصولات کشاورزی یکی از مهم ترین بخش ها در اقتصاد ایران است. 25 درصد از سطح ایران زمین های زراعی و قابل کشت هستند و به دلیل  موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شرایط مناسبی را برای کشت و کشاورزی بوجود آورده است. این بخش فرصتهای سرمایه گذاری جذابی را فراهم می کند.

شرکت اسپانیایی AGC، تحت مشاوره رئیس ایبرایران IBERIRAN ، برای شناخت پروژه های سرمایه گذاری در بخش تجارت محصولات کشاورزی از ایران بازدید کرد. در این مدت، نشست های دوجانبه هیئت بازرگانی با نمایندگان رسمی سازمان های سرمایه گذاری و کشاورزی استانهای اصفهان و آذربایجان شرقی - تبریز صورت گرفت. قوانین و مقررات برای پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی در ایران پرزنت شد و از چندین پروژه در هر دو استان بازدید بعمل آمد که در راستای این برنامه، همکاری دوجانبه در زمینه راه اندازی سیستمهای تولید محصولات گلخانه ای و استفاده ازتکنولوژی های جدید در این بخش توافقهایی انجام شد . 

 

 

 

 

آغاز به کار (( ایبرایران )) انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران با حضور جناب آقای محمد حسن فدایی فرد سفیر محترم ایران در مادرید و رضا پناهی راد رئیس ایبرایران

28 آبان 1394/ مادرید

 

افتتاحيه رسمی ایبرایران با حضور سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا :

 

 

ایبرایران IBERIRAN ، انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران، به صورت رسمی در مادرید رونمایی گردید. در طی این مراسم هدف اصلی از ایجاد انجمن، توسعه روابط تجاری و پروژه های سرمایه گذاری به صورت دوجانبه بین ایران و اسپانیا بیان شد.

 

این افتتاحیه و همایش پذیرای سفیر محترم ایران جناب آقای محمد حسن فدایی فرد و رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید، نماینده وزارت اقتصاد و رقابت اسپانیا و خانه آسیا Casa Asia و دیگرسازمانهای دولتی و خصوصی مادرید بود. همچنین بیش از صد شرکت اسپانیایی و ایرانی در حوزه تجارت و سرمایه گذاری و تقویت روابط اقتصادی نیزدر این مراسم حضور داشتند.

 

جناب آقای  " محمد حسن فدایی فرد "  سفیرمحترم جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود بر مزایای کار در ایران تاکید کردند و شرکتهای اسپانیایی را به عمل سریع، تثبیت موقعیت و امضای پیش توافقنامه ها تشویق نمودند.

 

" رضا پناهی راد "  رئیس انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران ، درمعرفی انجمن و اهداف آن تصریح کرد: " ایبرایران " سازمانی است که با هدف نزدیک کردن اسپانیا و ایران در صحنه بازرگانی ، سرمایه گذاری و کسب و کار ایجاد شده است. همچنین در سخنان خود نیز تاکید به ارتباط مستقیم بین شرکتهای دو کشور، جهت بهبود روابط و شناخت بیشتر از یکدیگر داشتند. در طول این افتتاحیه و همایش فرصت های بالقوه سرمایه گذاری در ایران در زمینه های مختلف به عنوان یک مقصد تجاری معرفی  گردید .

 

 شرکت اسپانیایی " ایدوم IDOM " فعال در ایران، توسط نماینده خود در کشور، تجارب تجاری خود در ایران را پرزنت کرد. رئیس انجمن تکن ایبریا Tecniberia این نکته را برجسته کرد که اسپانیا توانایی بالایی در کار به صورت نزدیک با شرکتهای ایرانی دارد. و همچنین آقای فرانسیسکو Francisco Maroto، ازشرکت کواتره کاساس Cuatrecasas سیستم های قانونی اسپانیا و ایران را تحلیل کرد.

 

سخنرانی رسمی ایبرایران بر این نکته تاکید داشت که شرایط اقتصادی خوب اخیر کمک زیادی به توسعه پروژه های تجاری مشترک ایران-اسپانیا خواهد کرد. 

گشایش رسمی ایبرایران ، انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران با حضور جناب آقای محمد حسن فدایی فرد سفیر محترم ایران در مادرید

19 شهریور 1394/ تهران

 

 

بعد از امضای توافقنامه بین ایران و کشورهای 5+1 (آمریکا، فرانسه، چین، روسیه، انگلستان و آلمان)، سفر اخیر وزرای اسپانیا به ایران با هدف توسعه روابط ایران و اسپانیا با تمرکز بر حوزه اقتصاد انجام گرفت. این نشست در جستجوی بهبود روابط دوستی قدیمی بود که، دو کشور را از لحاظ اقتصادی و بازرگانی به هم پیوند زده بود.

در ایران فرصتهای بالقوه تجاری همچون زیرساخت، انرژی، توریسم و صنعت خودرو وجود دارد که اسپانیا می تواند در آنها مشارکت نماید.

طی سفر 3 وزیر اسپانیا به ایران، آقای گارسیا مارقایو Jose Manuel García Margallo وزیر امور خارجه، آقای خوسه مانوئل سوریاJosé Manuel Soria  وزیر صنعت، انرژی و گردشگری ، خانم آنا پاستورAna Pastor  وزیر عمران و یک هیئت از شرکتهای اسپانیایی و همچنین ایبرایران در اتاق بازرگانی تهران حضور به عمل آوردند.  

آقای سوریا وزیر صنعت، انرژی و گردشگری بر فرصتهای تجاری که در بازار ایران وجود دارد و مزایای دوجانبه شروع مجدد روابط ایران-اسپانیا تاکید کرد. همچنین آقای مارقایو وزیر امور خارجه، بر نقشی که دو کشور می توانند به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و ظرفیت های اقتصادی خوب با هم داشته باشند، اشاره نمود.

25 فروردین 1394/ تهران

 

 

رضا پناهی راد ، رئیس  (( ایبرایران )) انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران، در طول ماموریت تجاری خود به ایران با هدف ترویج همکاری بین شرکتهای ایرانی و اروپایی، ملاقاتی با آقای تیبو نورمند Thibault Normand، رئیس اتاق بازرگانی فرانسه در کشور لتونی داشت.

این نشست با هدف ارائه فرصتهای تجاری قابل بهره برداری از طریق ایبرایران IBERIRAN - انجمن شرکتهای تجاری و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران، تشکیل یافت و به امضای توافقنامه همکاری منتهی گردید.

در طی این نشست، رئیس ایبرایران از شرایط و فرصتهای مناسب تجاری و سرمایه گذاری درکشورایران توضیحاتی ارائه دادند و نشست های مستقیم بین شرکتهای خارجی و ایرانی را تسهیل نمود. 

 

25 فروردین 1394/ تهران

 

در بازه زمانی 21 تا 25 فروردین، ایبرایران یک هیئت تجاری اروپایی را رهسپار ایران کرد. حضور این هیئت تجاری حاکی از این است که ادامه ارتباطات با ایران از نظر اروپا در اولویت قرار دارد و شرکتهای اروپایی برای تثبیت موقعیت خود به عنوان شریک و سرمایه گذار پیش قدم می شوند، مذاکرات را آغاز می کنند و پیش توافقنامه ها و توافقنامه های همکاری بین شرکتها را امضا می کنند.

برنامه کاری توسط رضا پناهی راد، رئیس ایبرایران برنامه ریزی شده بود. جلسات مثبتی با شرکتهایی از بخشهای مختلف به ویژه مواد نفتی ، انرژی و تکنولوژی های نو و بخشهای دیگر که از قبل تنظیم شده بود، برگزار گردید.

ایبرایران همیشه  شرکتها را به سفر به ایران ترغیب می کند و بر این نکته تاکید می کند که از طریق سفر، شرکتها دیدگاه خوبی از ایران واقعی پشت تحریم ها به دست می آورند و پیشرفت تکنولوژیکی که توسط ایران طی می شود را می بینند و برای ایجاد روابط افتصادی ترغیب  می شوند. 

نشستهای نمایندگان اروپایی با حضور رضا پناهی راد ، رئیس انجمن تجارت و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران و آقای  تیبو نورمند Thibault Normand، رئیس اتاق بازرگانی فرانسه در کشور لتونی و جمعی از نمایندگان تجاری از انگلستان و لتونی، برگزار گردید.

ایران به دلیل منابع غنی انرژی، رشد آماری و متخصصان شایسته ای که دارد، فرصتهای تجاری و سرمایه گذاری زیادی را به شرکتهای اروپایی پیشنهاد کرد. 

6 بهمن 1393/ مادرید

 

 

اتاق بازرگانی اسپانیا و تهران، توافقنامه همکاری دوجانبه بین دو کشور امضا کردند.

آقای یحیی آل اسحاق ، رئیس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: ایران و اسپانیا روابط دوجانبه و علایق مشترک خود را برای دهه ها حفظ کرده اند. بر خلاف محدودیت ها، ایران به عنوان یک قدرت بزرگ آشکار شد؛ در حالیکه حجم تجارت بین ایران و اسپانیا ادامه داشت.

بنابراین در طول جلسه، بر فرصتهای تجاری برای همکاری بین دو کشور تاکید شد.

این نشست نیز با حضورآقای خیمه گارسیا لقاز Jaime García Legaz، دبیر وزارت تجارت اسپانیا برگزار گردید. ایشان در مورد مزایای فرصتهای پیشنهادی ایران نیز صحبت کردند. 

11 آذر 1393/ مادرید

 

 

اینفبکس INFEBEX ( فدراسیون بین المللی توسعه تجارت خارجی ) با هدف توسعه تجارت در مادرید گشایش یافت.

این مراسم و همایش با حضور (( ایبرایران )) انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران ازاعضای بنیانگذاراین فدراسیون ، نمایندگانی از اتاقها و انجمنهای تجاری و سرمایه گذاری عضو دیگردر این فدراسیون برگزار شد.

همچنین در این مراسم جناب آقای علی شهامت رایزن بازرگانی و اقصادی سفارت ایران در مادرید و دیگرنمایندگان ازسفارتهای کشورهای اروپایی و آفریقایی و شرکتهای اسپانیایی فعال در بخشهای مختلف تجاری حضور به عمل آوردند. 

رئیس اینفبکس تاکید کرد اسپانیا اهمیت جغرافیایی بالایی دارد و فرهنگ، سیاست و اقتصاد اسپانیا به دلیل گره خوردن با اروپا، آمریکای لاتین و کشورهای آفریقای شمالی قوی تر شده است.

Versión para imprimir Versión para imprimir | Mapa del sitio
© IBERIRAN - Asociación Empresarial de Negocios e Inversiones Hispano-Iraní / IBERIRAN - Spanish Iranian Association of Business and Investment ایبرایران - انجمن شرکتهای بازرگانی و سرمایه گذاری اسپانیا و ایران